5 טכניקות עיסוי מרגיעות שכל אחד יכול לעשות בבית

אין ספק שקבלת עיסוי טובה לגוף ולנפש הנפשית שלך. אם זה חלק כל כך חשוב באורח חיים בריא, למה שלא כולנו עושים את זה לעתים קרובות יותר? ובכן, רובנו חושבים על עיסוי כעל פינוק, משהו שעולה כסף ולוקח זמן. אם תחליט ללכת לספא או לבקר מטפל פרטי, זה יכול להיות נכון. אבל הדבר הגדול הוא שעיסויים יכולים להיעשות גם בבית, על ידי חברים ובני משפחה, וזה לא צריך לקחת כל כך הרבה זמן. רק 10 דקות שפשוף על אזור מסוים יכול לעזור להקל על מתח, להזרמת דם ולהשאיר אותך רגוע ומלא כוחות.

בפעם הבאה שאתה מרגיש צורך להירגע ולהירגע, בקש ממישהו קרוב אליך לעזור לך. הם גם יקבלו הרבה יתרונות מעשיית זה, אז אל תפחדו לשאול! ודא שאתה נמצא בסביבה שקטה, כבה את כל הסחות הדעת הדיגיטליות, קח שמן מרגיע במידת הצורך וספר לאדם השני איזה אזור בגופך זקוק לטיפול אוהב ורך.

1. כתף

מה: זה אולי האזור הכי קלאסי בגוף שבו אנשים מרגישים מתח ועיסוי כאן יכול להוביל להפגת מתחים והוא דרך מצוינת להרפות את השרירים.

איך: התחל בהנחת הידיים על הכתפיים כשהאגודלים על הגב העליון וארבע האצבעות רק לצד עצם הבריח. בצע תנועה מעגלית עם כל היד והתמקד ביצירת עיגולים עם האגודלים משני צידי עמוד השדרה ממש מתחת לקו הצווארון. למכה עמוקה ומרגיעה יותר, השתמש בשתי הידיים על כתף אחת בכל פעם תוך שמירה על התנועה המעגלית.

יום ספא

2. ראש

מה: דרך מצוינת להפגת מתחים, עיסוי הראש המסורתי מקורו בהודו ומבוסס על צורת הריפוי האיורוודית [1] העתיקה.

איך: הניחו ידיים, עם אצבעות פרושות, לצדי הראש, והזיזו לאט את הידיים למעלה כאילו אתם מבצעים שמפו על השיער. ברגע שבחלק העליון של הראש, הניחו לאצבעות להחליק בעדינות ואז הורידו את הידיים והזיזו אותן לאזור אחר בראש. חזור על זה על כל הקרקפת ולאחר מכן השתמש בתנועת שפשוף עם קצות האצבעות בלבד.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על יתרונות ספא לשיער כאן.

3. כף רגל

מה: העיסוי המפנק הזה נהדר עבור אלה שמוצאים את עצמם על הרגליים כל היום, והוא יכול גם לעזור בטיפול בכאבי ראש, נדודי שינה ומתח.

איך: עם מעט שמן מרגיע, השתמש בכף היד השטוחה כדי להחליק בעדינות על החלק התחתון של כף הרגל, וחוזר על עצמו כחמש פעמים בכל יד. לאחר מכן החזיקו את כף הרגל בחוזקה בשתי הידיים והשתמשו באגודלים כדי להפעיל לחץ לאורך החלק התחתון של כף הרגל, תוך כדי עבודה מהעקב לאצבעות הרגליים.

4. יד

מה: חלק שהרבה פעמים מתעלם מהגוף במהלך עיסויים מסורתיים, קבלת עיסוי ידיים יכולה להיות ברכה לכל מי שמשתמש בידיו כל היום. זה יכול להיות מרגיע ביותר והוא גם דרך מצוינת להפגין חיבה.

איך: כאשר כף היד הפתוחה של הנמען פונה אליך, החזק את פרק כף היד והשתמש באגודלים כדי להפעיל לחץ בעדינות אך בחוזקה על כף היד וללכת למעלה כל אצבע. הפוך את היד והתחיל עם האצבע הקטנה, תן לה לשפשף טוב ולאחר מכן משוך אותה מעט, וחוזר על זה עבור כל האצבעות כולל האגודל. לסיום, הנח את פרק כף היד של האדם בין שני פרקי הידיים שלך ונער מצד לצד.

עיסוי ידיים

5. פנים

מה: בדיוק כמו כל חלק אחר בגוף, גם שרירי הפנים צריכים להיות מטופלים בזהירות ועיסוי פנים הוא דרך מצוינת להזרים דם לאזור וגם יכול להשאיר את העור צעיר ורענן.

איך: התחל עם הידיים על המצח במבנה תפילה והחלק אותן למטה כמה פעמים. השתמשו באצבעות המורה כדי לעבוד במורד האף ואז הביאו את כל האצבעות ללסת ושפשפו בתנועה מעגלית. הנח את האגודלים ממש מעל אמצע השפה העליונה והחלק משני הצדדים כמה פעמים, ואז חזור על הצד התחתון של השפתיים. הביאו את האצבע האמצעית והמורה אל הרקות וזעו בתנועה מעגלית. סיימו בהנחת שתי הידיים על המצח והביעו משאלה לאדם שמקבל את העיסוי.

ייתכן שתרצה גם לעיין במדריך שלנו על הוצאת שחורים מהפנים כאן.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן