כיצד לשמור על עור הפנים: 10 סודות טיפוח העור

עצות כלליות אלה לטיפול בעור מרופאי עור יכולים להועיל כמעט לכולם.

מריחת קרם הגנה על היד

מרחו קרם הגנה [1] כל יום לפני שאתם יוצאים החוצה. קרם הגנה הוא הדבר הכי קרוב שיש לנו למעיין נעורים. זה באמת יכול להאט את הזדקנות העור. זה יכול גם לעזור במניעת סרטן העור. חפש קרם הגנה המציע הגנה בספקטרום רחב, SPF 30 (או יותר) ועמידות למים.

קרם הגנה

אל תעשן.

עישון מאיץ את מהירות הזדקנות העור שלך. אם אתה מעשן, גם לפצעים שלך ייקח יותר זמן להחלים. ומחקרים מראים שעישון מחמיר מחלות עור מסוימות, כולל פסוריאזיס ו-hidradenitis suppurativa.

בדוק את העור שלך עבור סרטן העור.

בדיקות עור עצמיות יכולות לעזור לך למצוא סרטן עור מוקדם כאשר ניתן לטפל בו. אם אתה מבחין בנקודה השונה מהאחרות, או כזו שמשתנה, מגרד או מדמם, קבע תור לבדיקת רופא עור.

השתמש בשיזוף עצמי אם אתה אוהב להיראות שזוף.

 בכל פעם שאתה משתזף בבית או בחוץ, אתה מזדקן בטרם עת את העור. אתה גם מגביר את הסיכון שלך לחלות בסרטן העור. שיזוף עצמי יכול לתת לך את המראה שאתה רוצה ללא סיכונים. כדי לשמור על עור בריא, אתה רוצה להגן עליו מפני השמש גם בעת שימוש בשיזוף עצמי.

השתמש במוצרי טיפוח התואמים את צרכי העור שלך.

מהו סוג העור שלך – שמן, יבש, רגיל, משולב או רגיש? האם יש לך מצב עור? שימוש במוצרים שנוסחו לצרכי העור שלך יעזור לעור שלך להיראות ולהרגיש במיטבו.

תתנגד לדחף לשפשף את העור שלך נקי.

אם הזעת בכבדות או אם יש לך התפרצות אקנה רצינית, זה עשוי להיראות טבעי לשפשף את העור שלך. אל תעשה! קרצוף מגרה את העור שלך, מה שעלול להחמיר כל מצב עור, כולל אקנה.

שטפו את הפנים בזמן ההתעוררות, לפני השינה ואחרי הזעה.

כביסה כאשר אתה מתעורר מסירה את הלכלוך והחיידקים שמתמקמים על הפנים שלך בזמן השינה. לפני השינה, אתה רוצה להסיר איפור ולכלוך, כגון ערפיח, עשן או לכלוך, שייתכן שנחתו על העור שלך.

שוטף בעדינות פנים במראה

שטפו בעדינות את הפנים. ניקוי עדין עוזר לעור להיראות במיטבו. כדי לנקות בעדינות את הפנים, הרטיבו אותן במים פושרים. לאחר מכן מרחו חומר ניקוי עדין, מריחת בעדינות את חומר הניקוי בתנועות סיבוביות בקצות האצבעות. סיים בשטיפה מלאה של חומר הניקוי וטפיחה בעדינות על הפנים שלך יבשות במגבת נקייה.

שטיפת פנים

לחץ פחות.

מציאת דרכים בריאות לניהול מתח יכולה לעזור גם לעור שלך. מחלות עור מסוימות כמו פסוריאזיס ואטופיק דרמטיטיס (אקזמה) מופיעות לעתים קרובות בפעם הראשונה כאשר מישהו מרגיש ממש לחוץ. מתח יכול גם לגרום להתלקחויות של מצבי עור רבים, כולל אקנה, אקזמה, פסוריאזיס ורוזציאה.

פנה לרופא עור מוסמך אם אתה לא אוהב משהו בעור שלך.

 כשזה מגיע לעור שלנו, רופאי עור הם המומחים. רופאים אלו מאבחנים ומטפלים באלפי מחלות עור שונות. יש להם גם את המומחיות הדרושה כדי לעזור לאנשים להתחדש בבטחה ולטפל בעור שלהם.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן