מהו ספא?

המונח 'ספא' מקיף מגוון רחב של שירותים וחוויות, ויכול להיות הכל מעסק קטן של טיפולי פנים ועיסוי ועד ליעדים נרחבים של פינוק. המילה ספא שימשה לראשונה עוד בתקופות של יוון העתיקה ורומא כדי לתאר מעיינות תרמיים טבעיים. האמינו כי מקומות אלו של רחצה והרפיה מועילים לבריאות ולרווחה, ובמובן זה לא השתנה הרבה עד היום. אתרי ספא נותרו מקלטים של מותרות; ההבדל היחיד היום הוא שהם שינו צורה וצורה כדי להיכלל בקטגוריות שונות.

יום ספא

זהו הספא בצורתו הבסיסית ביותר, מה שלא אומר שהוא פחות מפנק. בדרך כלל מספקים טיפולי פנים, עיסויים ומדי פעם טיפולים אחרים, הם גם מציעים לעתים קרובות שירותי סלון כגון שעווה, מניקור ופדיקור. ספא יום הם אלה שתמצאו במרכזי ערים ובאזורי מגורים, המספקים לקהל הלקוחות המקומי טיפולים קצרים אך משקמים ופגישות חוזרות. ברוב המקרים תיכנסו ויצאו תוך 30 דקות עד שעתיים או שלוש.

טיפול הספא הטוב ביותר

מלונות ספא

מלונות ספא, כפי שהשם מרמז, ניתן למצוא במלונות יוקרתיים רבים. תפריטי טיפולים יכולים להיות דומים למדי לספא יום יוקרתי, המציע שירותים לאורחי המלון ובדרך כלל לקהל הרחב. המתקנים יכולים להיות נרחבים יותר מאשר בספא היום הממוצע שלכם, עם בריכות וסוויטות תרמיות הזמינות בתוך הספא עצמו או כחלק ממרכז הפנאי של המלון. גם מלונות ספא, בניגוד למלונות ספא, הופכים נפוצים יותר ויותר, הראשונים שמים את הדגש על הספא כשהאחרונים הם ספא בשיתוף עם מלון שהוקם כבר.

ספא יעדים

ספא היעד הם צעד נוסף ממלון ספא, ומציע לינה כחלק מהספא, בניגוד למלון סמוך. זה יוצר חווית ספא מעוגלת המאפשרת לאווירה של רוגע ורוגע לחלחל בכל החדרים, המטבח והפעילויות. אורחים ייראו לעתים קרובות מסתובבים בשטח בחלוקים ונעלי בית, משתתפים למטרת הרפיה או כדחיפה לבריאות. לא רק על טיפולי ספא, תוכלו למצוא גם יוגה [1], פילאטיס ומדיטציה המוצעים בהרבה ספא יעדים.

נופש ספא

ספא נופש יכולים להיות דומים מאוד לספא היעד, וההבחנה העיקרית היא שספא נופש מתמקד לרוב בבריאות וברווחה ולא רק בפינוק. חלקם מציעים תוכניות הרזיה וכושר בעוד שאחרים פופולריים למשטרי גמילה. משך הנוכחות יכול לנוע בין סוף שבוע עד שבעה או ארבעה עשר לילות, בניגוד לספא היעד אשר בדרך כלל מספק לאורחי היום וגם לתושבים. הגבולות בין ספא הנופש והיעד הם כנראה המטושטשים מכולם, אז חקרו את הספא שבחרת כדי לקבל מושג לאיזו קטגוריה הוא נופל.

ספא רפואי

ספא רפואי, או מדי-ספא, מציע טיפולי ספא קוסמטיים ולא מסורתיים. בהתאם לאופי ההליכים המוצעים, ספא רפואי צריך להיות מנוהל, או לפחות בפיקוח, על ידי רופא מוסמך. החל בפילינג כימי, מיקרו-דרמה, טיפולי לייזר וכדומה, חלקם מרחיקים לכת ומציעים הזרקות בוטוקס וקולגן ושיפורים זעיר פולשניים אחרים. ספא רפואי אינם נפוצים באירלנד כמו סוגים אחרים של ספא, אך הנוכחות שלהם גדלה בהתמדה.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן