נקודות לחץ על כפות הרגליים להקלה על כאבי ראש

נקודות לחץ של כאבי ראש בכפות הרגליים הן נקודות בהן מתרגלי אקופרסורה טוענים שלחץ יכול לגרום לשינויים באנרגיה של הגוף. זה עשוי להקל על הכאב.

אקופרסורה היא סוג של רפואה סינית מסורתית (TCM) שמטרתה להחזיר את האיזון למערכת האנרגיה של הגוף. המחקר על אקופרסורה הוא חדש יחסית. עם זאת, מחקרים מסוימים אכן תומכים ביעילות של אקופרסורה לכאבי ראש.

מאמר זה יפרט נקודות לחץ בכפות הרגליים ובחלקים אחרים בגוף שיכולים לעזור לאדם להקל על כאבי ראש. זה גם יסביר את המדע מאחורי נקודות הלחץ ויפרט גורמים פוטנציאליים לכאב ראש שאדם עשוי לרצות להימנע ממנו.

יש רק כמה נקודות לחץ בכפות הרגליים שעשויות לעזור עם כאבי ראש. נקודות אלו בטוחות לשימוש לצד נקודות לחץ אחרות. לדוגמא, אדם יכול לעורר נקודת לחץ במקום אחר בגוף ואז לעבור לכפות הרגליים.

עיסוי תאילנדי

כמה נקודות לעורר כאבי ראש כוללות:

טאי צ'ונג:

נקודה זו, המכונה גם כבד ,נמצאת בחלק העליון של כף הרגל. מצא אותו על ידי איתור הנקודה על הרצועה בין האצבעות הגדולות והשנייה. לאחר מכן זזו למטה כך שהיד תהיה בגובה מפרק האצבע, ועוררו במשך מספר דקות. זה יכול לעזור להקל על כאבי ראש ומתחים, כמו גם כאבי גב תחתון ומתח.

זו לין צ'י:

מתרגלי אקופרסורה מתייחסים גם לנקודה זו כאל כיס מרה . מצא את הנקודה בין הבוהן הזרת לאצבע הרביעית, ולאחר מכן זז מטה לאזור שבין פרקי האצבעות שבו האצבעות מתחברות לכפות הרגליים. לעורר מספר דקות. הפעלת לחץ לנקודה זו יכולה לעזור עם כאבי ראש, כאבי מחזור וכאבי ראש מחזור.

קרא עוד: מדיניות ונהלי ספא קריטיים לעובדים

נקודות לחץ נוספות לכאבי ראש:

נקודות הלחץ המפורטות להלן עשויות לסייע גם בכאבי ראש.

פנג צ'י:

נקודה זו ידועה גם בשם כיס המרה. לעורר את נקודת הלחץ הזו מאחורי הצוואר, משני צידי עמוד השדרה, במקום בו השרירים הגדולים של הצוואר מתחברים לבסיס הראש. זה עשוי לעזור להקל על כאבי ראש, כמו גם תסמיני הצטננות, עייפות ומיגרנה.

הוא גו:

אדם יכול לעורר את נקודת הלחץ הזו, המכונה גם מעי, על ידי איתור הנקודה בצד האצבע המורה שבו היא מתחברת ליד, בין האצבע המורה לאגודל. זה עשוי לעזור להקל על מתח, מתח, כאבי שיניים, כאבי פנים כלליים וכאבי ראש. עם זאת, גירוי He Gu אינו בטוח במהלך ההריון.

ג'יאן ג'ינג:

מתרגלי אקופרסורה קוראים לנקודה זו גם כיס מרה [1]. לעורר נקודה זו בחלק העליון של הכתפיים, בנקודת האמצע המדויקת בין הצוואר לכתפיים. זה אמור לעזור עם כאבי ראש, כאבי צוואר ונוקשות צוואר.

הפעלת לחץ לנקודה זו עשויה להיות לא בטוחה אצל אנשים בהריון.

Zhong Zu:

מצא את Zhong Zu, או Triple Heater, בין הזרת לקמיצה, בין פרקי האצבעות שבו האצבעות מתחברות ליד. גירוי נקודה זו עשוי לעזור להקל על כאבי ראש מתחים, כמו גם כאבי צוואר וכתפיים.

סיכום:

נקודות אקופרסורה לכאבי ראש עשויות לעזור לאדם להרגיש טוב יותר מהר יותר. עבור אנשים מסוימים, נקודות הלחץ הללו מהוות אלטרנטיבה בת קיימא לתרופות לכאבי ראש ולתופעות הלוואי שהן עלולות לגרום.

קרא עוד על היתרונות של טיפולי ספא לספורטאים כאן.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן