מהם היתרונות הבריאותיים של עיסוי תאילנדי

עיסוי תאילנדי משתמש בטכניקות לחץ עדינות ומתיחות כדי להרפות את כל הגוף. זהו תרגול ריפוי עתיק שמקורו בהודו. זה מתוארך לפני בערך 2,500-7,000 שנים. הטכניקה בה משתמשים מתרגלי עיסוי תאילנדי שונה מאוד ממה שאנשים במערב עשויים להיות רגילים אליה. בניגוד לטכניקות עיסוי שוודי או שיאצו, בהן אדם שוכב באופן פסיבי על מיטה, הלקוח שוכב על הרצפה ומשתתף באופן אקטיבי יותר בעיסוי.

מאמר זה יבחן את היתרונות של עיסוי תאילנדי, כיצד הוא יכול לעזור לספורטאים, וכמה מתופעות הלוואי שאנשים עלולים לחוות.

יתרונות בריאותיים של עיסוי תאילנדי

לעיסוי תאילנדי יתרונות בריאותיים רבים, החל מהורדת מתח ועד הפגת מתח שרירים. במהלך חופשה בתאילנד זה אפילו יכול להגביר את האנרגיה. להלן, נדון בחמישה יתרונות בריאותיים של עיסוי תאילנדי.

1. מוריד מתח

לחץ הוא לא בהכרח רע. לעתים קרובות, לחץ יכול לשמש כמניע חיובי שעשוי לעזור לדחוף אנשים לביצועים טובים יותר ולהשיג יותר בחייהם האישיים והמקצועיים. עם זאת, יותר מדי מתח יכול להשפיע לרעה על הבריאות הנפשית והפיזית. מתח כרוני, או מתמשך, עלול להוביל למחלות קשות, כולל דיכאון ומחלות לב וכלי דם.

מוריד מתח

עיסוי תאילנדי משתמש בטכניקות לחץ עדינות ומתיחות כדי להרפות את הגוף. מחקר משנת 2015 מצא שעיסוי תאילנדי מפחית באופן משמעותי את רמות של סמן מתח מסוים הקיים ברוק, הנקרא sAA. החוקרים הגיעו למסקנה שעיסוי תאילנדי יעיל יותר בהפחתת מתח אצל אנשים בריאים מאשר פשוט מנוחה.

2. מגביר אנרגיה

מחקרים הראו שעיסוי תאילנדי יכול להגביר את רמות האנרגיה הגופנית של אנשים. ניסוי אקראי אחד בדק את ההשפעות של עיסויים תאילנדיים ושוודים על אנשים שחוו עייפות. התוצאות גילו כי עיסוי תאילנדי הגביר את האנרגיה והגירוי המנטלי, בעוד שעיסוי שוודי נוטה יותר לשפר את הרפיה והשינה.

טכניקת העיסוי התאילנדי מבוססת על הרעיון של קווי אנרגיה, או Sen. רוב המתרגלים מאמינים שישנם Sen, או ערוצי אנרגיה שונים בתוך הגוף. Sen מתאים לחלקים שונים בגוף, כגון העצמות, השרירים, הדם והעצבים. כמה Sen משפיעים גם על המוח והתודעה. אלה נקראים ערוצים עדינים.

התיאוריה מציעה ששרירים תפוסים גורמים לחסימות בתוך סניפים שונים. חסימות אלו מפחיתות את זרימת אנרגיית החיים, מה שגורם לנוקשות, כאבים ומחלות. עיסוי תאילנדי משתמש בטכניקות שונות שפותחות או מכווצות Sen שונה כדי לתקן את זרימת אנרגיית החיים.

3. מקל על כאבי ראש

בית המשפט הוא סוג ספציפי של עיסוי תאילנדי הכולל הפעלת לחץ על ערוצי אנרגיה ספציפיים. מחקר מצא שעיסוי תאילנדי מסוג בית משפט הוא טיפול יעיל לאנשים הסובלים מכאבי ראש כרוניים במתח. היו להם גם מדדים נמוכים יותר של קשיות רקמות, אותם מדדו המדענים באמצעות מכשיר כף יד.

4. ממריץ את מחזור הדם

עיסוי תאילנדי יכול לקדם את זרימת הדם והלימפה גם יחד באמצעות מתיחות עדינות. מתיחות דמויות יוגה אלו מגבירות את זרימת הדם, הממלאת את רקמות הגוף בחמצן. זה עוזר לקדם את צמיחת התאים ובריאות הלב. חוקרים בחנו את היתרונות של עיסוי כף רגל תאילנדי אצל אנשים עם נוירופתיה היקפית, סיבוך שכיח של סוכרת.

הם גילו שהעיסוי הזה עזר לשפר את שיווי המשקל של אנשים. הם מאמינים שזה בגלל שזה שיפר את זרימת הדם, מה שב סיבוב, מגרה את המערכת הסומטו-סנסורית. זוהי מערכת שמשחקת תפקיד מרכזי באיזון.

5. משפר את טווחי התנועה

עיסוי תאילנדי משלב מתיחות דמויות יוגה להפחתת מתח ושיפור זרימת הדם. המתיחה ההדרגתית והעדינה תגביר את הגמישות של האדם לאורך זמן, תאפשר טווח תנועה גדול יותר.עיסוי תאילנדי עשוי גם לשפר את זרימת הנוזלים במפרקים, או נוזל סינוביאלי, מה שמפחית את החיכוך בין המפרקים. זה יכול לשפר את ניידות המפרק ואת טווח התנועה.

עיסוי תאילנדי לספורטאים

ספורטאים נוטים לעייפות, כאבי שרירים ומפרקים, ופציעות במהלך האימונים. לכן ספורטאים רבים עובדים עם מטפלי ספורט מיוחדים. עיסוי ספורט משלב מתיחות בסיוע וטכניקות עיסוי שונות לטיפול בפציעות ספורט ולשיפור טווחי התנועה של הספורטאי. מתרגלים ישתמשו לעתים קרובות במתיחות בסיוע כדי למקד לאזור מסוים בגוף או לקבוצת שרירים מסוימת.

עיסוי תאילנדי לספורטאים

עיסוי תאילנדי, לעומת זאת, מותח בהדרגה את כל הגוף, ומאפשר לאדם להירגע. המתיחות הדינמיות בהן משתמשים מתרגלי עיסוי תאילנדי עשויות להציע מתיחות עמוקות ומשקמות יותר מאשר טכניקות מתיחה מסוימות של עיסוי ספורט.

הרפיה בשילוב עם ההשפעות הממריצות והממריצות של העיסוי התאילנדי עוזרות לאנשים להרגיש משוחזרים נפשית ופיזית. עיסוי תאילנדי גם משפר את זרימת הדם, מה שמביא יותר חמצן לשרירים ולרקמות אחרות. זה עשוי למנוע פציעות ולשפר את יכולתו של הספורטאי להתאושש לאחר אימון אינטנסיבי.

באיזו תדירות לקבל עיסויים תאילנדיים

לאחר עיסוי תאילנדי, אדם עשוי להרגיש רגוע מאוד. עם זאת, הם צריכים לזכור שהשרירים שלהם עבדו, נמתחו ודחפו. לאחר עיסוי תאילנדי, אדם צריך לנוח ולשתות הרבה מים. אין הנחיות לגבי התדירות שבה אדם צריך לקבל עיסוי תאילנדי. אנשים צריכים לנסות לשלב שגרות תחזוקה יומיומיות הכוללות מתיחות וטכניקות עיסוי מרגיעות. זה יעזור להם להישאר גמישים במשך זמן רב לאחר העיסוי שלהם.

אנשים צריכים גם להקשיב לגוף שלהם. אם מישהו חווה כאב מתמשך או אי נוחות באזור אחד בגופו, עליו לפנות לרופא, שכן זה יכול להצביע על מצב בריאותי בסיסי. אם מישהו מעוניין להתמקד באזור מסוים בגופו, הוא יכול לבחור לעבוד עם מטפל בעיסוי כדי לקבוע פגישות קבועות עד שהוא מרוצה מהתוצאות. בשלב זה, הם יכולים לשקול לרווח את המינויים שלהם ולהתמקד בשמירה על התוצאות.

למה לצפות במהלך עיסוי תאילנדי

דרך טובה לדמיין את העיסוי התאילנדי היא לדמיין שמישהו מסדר את הגוף לתנוחות יוגה שונות. עבור עיסוי תאילנדי, הלקוח בדרך כלל שוכב על הרצפה. מטפל בעיסוי מורשה יעבד לאט את גופו של הלקוח במתיחות שונות. המטפל עשוי להשתמש בידיים, בברכיים, ברגליים או ברגליים כדי לעזור לתמרן את גופו של האדם לתנוחות שונות.

זה לא אמור לגרום לכאב או אי נוחות, אבל אדם צריך להזהיר את המטפל שלו אם הוא חווה אחד מהדברים האלה. אנשים לא צריכים להתכונן לעיסוי תאילנדי מראש, אבל עליהם לשקול את העצות הבאות:

  • נסו להגיע כ-10 דקות מוקדם כדי למלא כל ניירת לפני הפגישה.
  • הודע למתרגל על כל היסטוריה רפואית משמעותית, מכיוון שעיסוי תאילנדי אינו בטוח עבור אנשים מסוימים עם מצבים בריאותיים מסוימים.
  • הגיעו לפגישה לבושים בבגדים רפויים או אתלטיים. נסו להימנע מלבוש צמוד כי זה יכול לגרום לאי נוחות ולהגביל את טווח התנועה במהלך העיסוי.
  • עיסוי תאילנדי משתמש גם בעבודה אנרגטית, הכוללת הפעלת לחץ על נקודות ספציפיות בגוף כדי לפתוח ערוצים שישפרו את זרימת האנרגיה בכל הגוף.

תופעות לוואי וסיכונים

בעוד שלעיסוי תאילנדי יש יתרונות בריאותיים רבים, לטכניקה יש גם גבולות. בשל השפעתו על מערכת הדם, אנשים עם המצבים הבריאותיים הבאים צריכים להתייעץ עם הרופא שלהם לפני שהם מחפשים עיסוי תאילנדי:

  • לחץ דם גבוה
  • סוכרת
  • מחלת לב
  • אוסטאופורוזיס
  • מחלות נוירולוגיות המשפיעות על חוט השדרה
  • מחלת לב כלילית
עיסוי תאילנדי

מטפלים בעיסוי מיומנים יכולים להתאים את העוצמה והלחץ כך שיתאימו ללקוחותיהם. עם זאת, אדם צריך להימנע מעיסוי תאילנדי בזמן החלמה מפציעה. גם בעצימות הנמוכה ביותר, עיסוי תאילנדי עלול לעיתים לגרום לפגיעה נוספת בגוף. אנשים שחולים בסרטן, בהריון או מחלימים מניתוח לא צריכים לעבור עיסוי תאילנדי. העוצמה הפיזית של טכניקת עיסוי זו עלולה להוביל לסיבוכים בריאותיים או להחמיר פציעות קיימות.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו על עצות עשה זאת בעצמך הירגע אחרי יום ארוך כאן.

סיכום

למרות מקורותיו העתיקים, העיסוי התאילנדי נותר טכניקה חדשה יחסית בתרבות המערבית. מחקרים עדכניים גילו כי עיסוי תאילנדי קשור ליתרונות בריאותיים רבים, כגון שיפור בזרימת הדם, שיפור בטווחי תנועה והפחתת רמות הלחץ. בעוד שאדם בכל גיל יכול לקבל עיסוי תאילנדי, זה לא מתאים לכל אחד.

אנשים הסובלים ממצבים בריאותיים מסוימים, כמו סרטן או מחלות לב וכלי דם, אלה בהריון, ואלה שזה עתה עברו ניתוח לא צריכים לקבל עיסוי תאילנדי, מכיוון שהטכניקה עלולה להוות סיכונים בריאותיים. אם מישהו שוקל לקבל עיסוי תאילנדי אך חושש שההיסטוריה הרפואית שלו עלולה למנוע ממנו לעשות זאת, עליו להתייעץ תחילה עם ספק שירותי הבריאות שלו.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן